info@kaimakinn.gr

+30 2381234144

+30 2381774340

2nd km Neos - Palios Agios Athanasios, Kaimaktsalan

Willkommen!

На надморска височина од 800 метри, во подножјето на Кајмакчалан, во срцето на зелениот рај и во непосредна близина на традиционалното село  Свети Атанас се наоѓа хотелот Kaimak Inn.

 Како вистински скапоцен бисер камениот хотел со четири ѕвездички ,совршено комбинира од  една страна тишина и опуштеност во природа ,а од друга страна спортски активности и забава,обезбедени од планината и селото.

Убавината на пејзажот, прекрасната клима и многу атракции во поширокиот регион на хотелот, го прави совршен избор за вистински одмор и рекреација.

Хотелот располага со 40 уникатни соби,од кои 20 се пространи двокреветни и 20 мали апартмани на два нивоа во кои  можат да се сместат до четири особи.

Во  ресторанот на  хотелот, Rosa Canina Restoran,се служи традиционална кујна  и одлични вина.

Wild Rose Cafe -бар-кафе на хотелот,со големи прозорци и неверојатна глетка,ујутни седишта од кожа,камин,едно идеално место да уживате во cвојот пијалок или некој лесен оброк.

Во хотелот постои и игрална соба со маси за билијард, голем екран за гледање телевизија или видео филмови и голем избор на друштвени игри.

Постои бесплатен Wi-Fi и голем простор ѕа паркинг.